Stetinum.pl: Festiwal ryb w Muzeum Narodowym

Najeżka, która w kilka sekund połyka 20 litrów wody. Piranie, które złowiono w Wiśle. Gurami, który lubi truskawki. Rekin, który nigdy nie odpoczywa. Egzotyczne ryby można oglądać w Oceanarium na Wałach Chrobrego i w galerii naszego portalu.
Otwarte przed trzema dniami Oceanarium to około 40 zbiorników wypełnionych rybami i roślinami pochodzącymi z najróżniejszych zakątków świata. Każde z akwariów mieści od 1500 do 1700 litrów wody imitującej naturalne środowisko danego gatunku. Zarówno rybom jak i rafie koralowej stworzono warunki identyczne do tych, w których żyłyby na wolności, pod względem naświetlenia, temperatury czy nasolenia,. Pośród dwóch tysięcy gatunków ryb, jest kilka, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Jedną z nich jest najeżka, która wyczuwając zagrożenie połyka w ciągu kilku sekund do 20 litrów wody zwiększając tym samym swoją objętość trzy razy. W podobny sposób broni się przed napastnikami nadymka, czyli tzw. piesek rafowy (jej głowa przypomina nieco psa). Gdy zagrożenie ustaje, najeżka i nadymka wypuszczają zebraną wodę przez skrzela. Odwiedzający Oceanarium nie będą jednak świadkami tego wydarzenia, gdyż w stosunku do ludzi najeżka jest bardzo łagodna. Do tego stopnia, że pozwala karmić się z ręki.

[…]

Źródło: „Stetinum.pl”

Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu o szczecińskim oceanarium opublikowanego w Portalu regionalnym Szczecin – Stetinum.pl.Jeden komentarz do “Stetinum.pl: Festiwal ryb w Muzeum Narodowym”

  1. patrycja napisał(a):

    bardzo sie ciesze ze stworzono taka atrakcje w naszym mieście, to duża atrakcja dla młodszych jak i starszych ciekawskich:) słyszłam ze nawet całymi szkołami wybierają sie by obejzec te niesamowite zjawiska:) ja długo sie juz wybieram zeby odwiedzic to oceanarium bo podobno nie bedzie długo w szczecinie. dzisiaj sie wybieram juz na pewno, nie moge sie doczekac, umieram z ciekawosci:D

Napisz komentarz

Uwaga! Komentarze są moderowane. Nie publikujemy treści nie związanych z tematyką strony.

Dozwolony kod XHTML w komentarzu:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>