Kurier Szczeciński: Spójrz murenie w oczy

Oceanarium w szczecińskim Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego od dziś jest czynne dla zwiedzających. Można tu zobaczyć ok. 2 tys. sztuk ryb ze wszystkich rejonów świata, płazy, gady i koralowce.

Na 380 metrach powierzchni muzealnej na parterze stanęło 28 akwariów, z których każde mieści 1500 – 1700 litrów wody. Wszystkie ryby pochodzą z kolekcji Marka Stępnia z Krakowa: – Szczecinianie zobaczą największą w Polsce kolekcję, pod względem ilości gatunków oraz ilości sztuk ryb – zapewnia właściciel. – Wśród nich są choćby rekiny czarnopłetwe, rekinki rafowe, rozgwiazdy, rogatnice, które rozgryzają kamienie i przerabiają na żwir, arowana, potrafiąca skakać na pięć metrów do góry, a żywiąca się wężami i ptakami czy największa w Polsce gurami, lubiąca jeść truskawki. Okazy pochodzą z Morza Czerwonego, Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. Mamy ryby pochodzące z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Takie, które przeciętny człowiek może obejrzeć wyłącznie na kanałach telewizyjnych typu „Discovery” albo wybierając się na drogą, egzotyczną wyprawę, podczas której zdecyduje się na nurkowanie.

[…]

Źródło „Kurier Szczeciński”

Zapraszamy do lektury artykułu na stronach Kuriera Szczecińskiego.Napisz komentarz

Uwaga! Komentarze są moderowane. Nie publikujemy treści nie związanych z tematyką strony.

Dozwolony kod XHTML w komentarzu:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>