Archiwum: Oceanarium Dzieciom

Warszawskie Oceanarium zaprosiło podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka na spotkanie z podwodnym światem raf koralowych. Dzieci na własne oczy zobaczyły rybkę Nemo, rekiny i drapieżniki z tropikalnych mórz i jezior oraz bajecznie kolorowe ryby.

We wtorek, 4 marca br. o godz. 13.00, Warszawskie Oceanarium w centrum handlowym Blue City gościło dzieci z warszawskich domów dziecka. Pracownicy Oceanarium oraz specjalnie zaproszeni goście wprowadzili dzieci w podwodny kolorowy świat. Była to okazja do zobaczenia jak wygląda rekin czy płaszczka oraz poznanie trybu życia innych równie oryginalnych i niespotykanych gatunków ryb. Fajna rozrywka połączona z uzupełnieniem wiedzy przyrodniczej. Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem oraz karmienie krewetek i rekinów było niezwykle inspirującą lekcją biologii.

Dla naszych młodych gości przygotowano liczne atrakcje: konkursy i zabawy z nagrodami oraz poczęstunek.

Specjalnie na tę okazję przyjechali – Przemysław Saleta, Ela Jędrzejewska, Kevin Aiston oraz goście z Francji – Olivier Ossywa przedstawiciel jednej z największych francuskich firm akwarystycznych i Antoni Brenti zawodowy nurek, który większość okazów prezentowanych w naszym oceanarium złowił osobiście. Przy pomocy tłumacza opowiedział dzieciom o życiu podwodnym i ciekawostkach związanych z nurkowaniem.

Prowadzącym pomagała Maskotka Inca Play, która po zakończeniu wizyty zaprowadziła wszystkie dzieci do Parku Zabaw Inca Play, gdzie dzieci mogły poszaleć w labiryncie przygód, skaczącej wieży, diabelskim młynie, na pirackim statku i karuzeli.

To nietypowe spotkanie w Blue City miało miejsce dzięki wspólnej inicjatywie Oceanarium, Parku Zabaw Inca Play i Komitetu Ochrony Praw Dziecka – organizacji, której misją jest ochrona praw i interesów dzieci oraz pomoc najsłabszym.Napisz komentarz

Uwaga! Komentarze są moderowane. Nie publikujemy treści nie związanych z tematyką strony.

Dozwolony kod XHTML w komentarzu:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>